PLUSKWY

PLUSKWA DOMOWA

Pluskwy to płaskie czerwono-brązowe owady o wielkości 5.5 mm ,nie posiadające skrzydeł. Bardzo wytrzymałe na zgniecenie, które w poszukiwaniu jedzenia w naszym przypadku ludzkiej krwi potrafią się przemieszczać z prędkością 3 cm na sekundę . Wykształcają się z jaj, których dorosły osobnik potrafi złożyć w ciągu roku aż 500. Jaja są kremowe i maja około 1 mm wielkości. Larwy wyklują się po upływie około 2-3 tygodni w dogodnych warunkach temperatury pokojowej . Co nie oznacza że gdy temperatura będzie niższa nie będziemy mieli robaków. Przejdą one po prostu w stan hibernacji i poczekają na dogodne dla siebie do rozwoju warunki . Już kilka godzin po wylęgu mogą pobierać krew . Postać dorosła od momentu osiągnięcia swojej wielkości zmienia kolory zaczynając od perłowego przez kremowy, następnie brązowo czarny, ciemno brązowy aż wreszcie dorosła postać czerwono brązowa. Wtedy zaczyna być osobnikiem, który znosi kolejne jaja w naszym domu , najczęściej w łóżkach.

Dlaczego są groźne dla naszego zdrowia ?
Pluskwy nie przenoszą chorób ale groźne dla naszego zdrowia drobnoustroje. Nie znaczy to że jesteśmy bezpieczni a pluskwy będą dla nas uciążliwe tylko przez ugryzienia, które często przypominają lub są mylone z ukąszeniami np. Komara, pchły, czy pajaka. Ugryzienia pluskwy zostawiają po sobie swedzace zaczerwienienia na skórze. Nie czujemy momentu ataku na nas ponieważ żerują one w nocy a w chwili ugryzienia pluskwa aplikuje nam substancje znieczulajaca.

Jak rozpoznać ugryzienia pluskwy i gdzie ich szukać ?
Zwykle te małe bardzo dokuczliwe robaczki wybierają sobie miejsca nie owłosione lub takie w których tych włosów po prostu jest mało .
Przeważnie są to trzy ugryzienia w lini, w niedalekiej odległości od siebie . Najczęściej gryzą dlonie, przedramiona , twarz , szyje , wierzchnie części stóp, plecy , brzuch oraz uszy.

Skąd się biorą w naszym mieszkaniu ?

Wbrew powszechnie krążącej opinii pluskwy nie biorą się z brudu. Często wstydzimy się przez to wezwać profesjonalistę, który doskonale pozbędzie się niechcianego lokatora. Musimy sobie uświadomić, że problem pluskiew narasta a w naszym domu mogą one się pojawić nawet po wizycie w 5 gwiazdkowym hotelu. Co może się nam wydawać absurdem, lecz pluskwy po prostu są bardzo blisko nas ponieważ jesteśmy ich żywicielami. Najczęściej możemy je przynieść z hotelu, akademika, po pobycie w szpitalu, przynieść w walizce z wakacji, po noclegu u osób które mają z tym problem a niekoniecznie o tym wiedzą , przy przeprowadzce gdy korzystamy z usług transportu mebli, kupując używane jak i Nowe meble, z komunikacji miejskiej nawet kina teatru czy innych miejsc . Pluskwy się przemieszczają razem z nami . Mogą być po prostu wszędzie . Mogą także przywędrowac do nas od sąsiadów gdy mamy rury, które przechodzą między pietrami w bloku. Lub gdy sąsiad robi na przykład remont pluskwy szukają sobie innego dogodnego miejsca do zamieszkania i wtedy przychodzą do naszego czystego zadbanego mieszkania. Wtedy najlepiej zadzwonić do nas gdyż tylko profesjonalna firma może pozbyć się naszego problemu raz na zawsze .

Jak je znaleźć ?

Pluskwy są ciężkie do zlokalizowania, ponieważ bardzo lubią miejsca trudno dostępne dla naszego oka. Możemy je znaleźć po przez specyficzny zapach zgniłych malin gdy populacja jest już duża. Przeważnie jednak pierwszym znakiem są ugryzienia na naszym ciele. Pluskwy gryzą w nocy, chowają się w ciasnych zakamarkach naszych łóżek,mebli,foteli, szaf ubraniowych, bardzo często przebywają za obrazami i listwami podlogowymi a nawet w gniazdkach. Możemy rozpoznać też niechcianego lokatora po niewielkich czerwonych plamkach na pościeli ,lub ciemnobrunatnych kropkach, które są już oznaka strawionego pokarmu w tym przypadku naszej krwi.

Zwalczanie pluskwy domowej .

Pluskwa domowa jest bardzo trudna do zwalczenia, często dostępne metody domowe są nieskuteczne. W internecie możemy znaleźć mnóstwo porad na temat zwalczania insektów. Gdy wydaje się nam, że poradzimy sobie z problemem lub sobie poradziliśmy jesteśmy w błędzie. Tylko i wyłącznie profesjonalna firma z wieloletnim doswiadczeniem potrafi sobie poradzić z tak trudnym do zwalczenia przeciwnikiem. Preparaty, które są ogólno dostępne nie przyniosą pożądanego efektu ponieważ pluskwy posiadają umiejętność uodparniania się na preparaty . Dlatego korzystając państwo z naszych usług macie państwo pewność że w przeciągu dwóch zabiegów przeprowadzonych przez nasza firmę pozbędziecie się problemu a nasze usługi są gwarancja , że one nigdy nie wrócą.