Styczeń 29, 2018

PRUSAKI/KARALUCHY

Prusaki i Karaluchy


Prusaki i karaluchy potocznie zwane karaczanami zamieszkujące nasze domy żywią się resztkami i zapasami jedzenia. Najczęściej chowają się w zawilgotniałych częściach naszej kuchni , bywa też że bytują w łazience. Zdarza się ,że też zagnieżdżają się w elewacjach budynków oraz kanalizacjach. Prusaki są zazwyczaj wielkości nie przekraczającej 13mm, za to karaluchy mają aż do 3 cm.

Prusaki oraz karaluchy nie gryzą tak jak to robią na przykład pluskwy. Podobnie jak inne insekty wychodzą w poszukiwaniu pożywienia zazwyczaj w nocy, dlatego tak ciężko jest je od razu zauważyć .
Bardzo lubią ogrzewane budynki. Przebywając w kuchni mają dostęp do pokarmów, resztek jedzenia czy też okruszków nie sprzątniętych z podłogi. Prusaki mają to do siebie ,że rozchodzą się również po domu są w stanie pożywić się papierem ,watą a także resztkami sierści naszych czworonogów
Prusaki oraz karaluchy są to insekty bardzo brudne, gdyż odwiedzają miejsca bardzo zanieczyszczone często są to kanalizację, śmietniki. Żywią się wszelkiego rodzaju nieczystościami . Zatem przenoszą wiele drobnoustrojów groźnych dla człowieka. Dlatego tak ważne jest korzystanie z wyspecjalizowanych firm. Ponieważ sami możemy sobie z tym problemem nie poradzić .

Nasza firma stosuje dwie metody ,które klient może sobie dobrać do swoich potrzeb . Są to metoda opryskowa oraz żelowa .